• szkola@szkola1.pl
  • ul. Wyspiańskiego 4, Aleksandrów Kujawski
Noc Biologów

Na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu, 13 stycznia 2023 roku odbyła się XII ogólnopolska edycja Nocy Biologów.
Uczniowie wraz z nauczycielem biologii wzięli udział w zajęciach warsztatowych i laboratoryjnych oraz wykładach.
Zajęcia warsztatowe – Co się kryje na dnie podwodnego świata?
Laboratoria – Czy grupy krwi można zobaczyć? , „Lab escape: rozwiąż zagadkę i wydostań się z laboratorium” oraz „Biologiczne Podchody”.
Wykłady:

• Prawda i mity o GMO i GMM – prowadzący – M. Grzanka, dr hab. G. Dąbrowska prof. UMK
  • Woda nie zawsze zdrowia doda – prowadzący – dr hab. A. Burkowska-But, prof. UMK
  • Rośliny transgeniczne. Jak powstają i czy należy się ich bać? – prowadzący – dr hab. J. Wiśniewska prof. UMK
    Spojrzeliśmy na biologię z innej perspektywy – nie tylko teoria, ale również praktyka.